Güvenlik Kamera Sistemleri

Hiber-Güvenlik-HGS-OGS-Sistemleri

HDTVI Kamera ve Kayıt Sistemleri

Teknolojide ki son gelişmeler  CCTV sistemlerini de etkilemiş, görüntüleme sistemleri güvenlik, koruma ve yönetimsel  uygulamaların vazgeçilmez parçası olmuştur. Özellikle dijital sistemlerin devreye girmesiyle birlikte bina, tesis ve kurumların güvenlik organizasyonlarının yanı sıra, çalışanların izlenmesi, kanıtların toplanması, fabrikalarda üretimin, mağazalarda, bankalarda hırsızların takibi ve müşteri ilişkilerinde CCTV sistemlerinden yoğun olarak yararlanılmaktadır. Yine  teknolojik gelişmelere paralel olarak  pek çok kurum ziyaretçilerin ve çalışanların kimliğini tespit etmek, tehlikeli çalışma bölgelerini izlemek, hırsızlığa karşı korunmak, şüpheli şahısları ve plakalı araçları tespit etmek, bina, park, alanlarında, havaalanlarında güvenliği sağlamak için CCTVsistemleri kullanmaktadır.

Kurulacak olan CCTV sistemlerinden en yüksek verimi alabilmek için güvenlik planlayıcılarının  iyi bir analiz yapmaları , geniş alanları (oto parklar) mı, yakın görüntüleri mi (otomobil plâkaları), hareketsiz görüntüler mi (garaj kapıları), hareketli görüntüler mi (hareket halindeki taşıt araçları), sürekli video kaydı mı yoksa sadece belirli zamanlarda yada alarm durumunda mı kayıt gerektiği gibi  pek çok konuda ihtiyaçlarını tam olarak belirleyip sistem ve malzeme seçimlerini yapmaları gerekmektedir. Ayrıca tercih ettikleri sistemlerin işletilmesi  kullanıcı personeli zorlamayacak şekilde basit, değişik  kullanım ve ortam şartlarına uygun olarak sağlam olması gerekmektedir. Unutmamak gerekir ki CCTV sistemleri kendi başlarına bir koruma sağlamazlar,sistemi kullanan kişiler onun kapasitesi hakkında bilgi sahibi, kullanımında vasıflı olmalı ve kameraya yakalanan görüntü ve olaylara derhal tepki verebilecek şekilde eğitilmelidirler.

Megapixel ve IP Kamera Sistemleri

Megapixel Kamera

MegaPiksel Network Kameralar, geleneksel analog CCTV kameralar ile elde edilemeyecek kadar yüksek video çözünürlüğüne ulaşmak için geliştirilmiş yeni nesil IP kamera türleridir. 10 ila 25 adet analog kamera ile elde edilebilecek görüntü kalitesi ve görüş alanı yalnızca 1 adet MegaPiksel IP Kamera ile çok yüksek netlikte elde edilebilmektedir. Üstelik bu yüksek görüntü kalitesindeki kayıtlardan, olay sonrası dijital PTZ özellikleri kullanılarak kayıttan detaylara ulaşmak görüntü netliği bozulmadan çok sayıda zoom yapmak mümkündür.

IP Kamera

IP Kamera gerekli noktaların güvenliği ve gibi farklı amaçlarla uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantınızdan faydalanarak gerek kablolu gerek kablosuz olarak kullanılabilmeye imkan sunan kamera teknolojisidir. IP Kamera diğer sistemler gibi ekstra aparatlar, kartlar, kayıt cihazları gerektirmeyen en ileri teknolojiye sahip olan kamera sistemidir. IP Kameralar görüntü aktarılan mekanının canlı ve sesli olarak bulunduğunuz heryerden bilgisayarınız, laptopunuz, cep telefonunuz ve PDA’nızdan rahatlıkla izleyebilme olanağı sunmaktadır.

IP Kamera mini-kompakt bir yapıya sahip network görüntü iletişim kamerasıdır. Yerel network iletişim ağından ve mevcut bilgisayarlardan başka ekstra ekipman ihtiyaçlarına gerek duymadan çalışabilir. IP Kameranın içerisine işlemcisi ve işletim yazılımları bulunan micro sistem entegre edilmiştir. IP Kamerada sesleri istediğiniz yerden duyabilmeniz için bir mikrofon standart olarak sunulmaktadır. Ayrıca herhangi bir mikrofonu bağlayarak, kameraların uzaklığına bağlı kalmadan istediğiniz noktadaki önemli ortamların seslerini daha net duyabilir, kayıt edebilirsiniz.

IP Kamera kablolu network’e CAT5-CAT6 kablo ve RJ45 kablo ucu ile, kablosuz networke ise mevcut wireless yapısı ile eşleştirilerek kolaylıkla şifre doğrulaması yaparak bağlanabilmekteidr. Wireless özelliği olmayan bir IP Kamera rahatlıkla bir wireless router ile kablosuz yapıya geçirilebilir.

Kullanım Alanları

Uzaktan Görüntüleme

 • Endustriyel alanları görüntüleme
 • Çevresel Faliyetleri Görüntüleme
 • Trafik Görüntüleme
 • Bilimsel Görüntüleme
 • Bebek Bakımı

Güvenlik

 • Mağaza Zincirleri
 • Depo ve Ev güvenliği
 • Ofis Görüntüleme
 • Hastaneler

Web Uygulamaları

 • Turizm Uygulamaları
 • Kampus Uygulamaları
 • Eğlence Mekanları (Cafe, Pub, Korku Evi vb.)
 • Okul Uygulamaları